Inloggen
Nationale titels voor De Jong en Nuis op succesvolle tweede NK-dag Team Jumbo-Visma			© Nuis na winst op de WK afstanden - Stephan Tellier

Nationale titels voor De Jong en Nuis op succesvolle tweede NK-dag Team Jumbo-Visma

Team Jumbo-Visma heeft op de tweede dag van de NK afstanden uitstekend gepresteerd. De ploeg van coach Jac Orie veroverde op zowel de 1500 meter voor mannen als 3000 meter voor vrouwen de titel (Kjeld Nuis en Antoinette de Jong), bemachtigde op die afstanden vijf van de zes beschikbare tickets voor de WK afstanden en vergaarde ook nog eens vijf startbewijzen voor het EK allround.

De grootste uithaal van Team Jumbo-Visma gebeurde op de 1500 meter. De geel-zwarte equipe eiste daar liefst de eerste vijf posities op: Nuis, Patrick Roest (2e), Thomas Krol (3e), Sven Kramer (4e) en Douwe de Vries (5e). Roest, Kramer en De Vries pakten daarmee ook een ticket voor het EK, net als ploeggenotes De Jong en Carlijn Achtereekte.

Rit 9 van de 1500 meter leverde een interessante clash op tussen Nuis, olympisch kampioen op de schaatsmijl, en ploeggenoot Patrick Roest, winnaar van het olympisch zilver in Pyeongchang op deze afstand. De 29-jarige sprinter ging er als een speer vandoor, maar door een missertje in de laatste buitenbocht kwam Roest in de laatste honderd meter nog erg dichtbij.

Nuis noteerde een tijd van 1.44,02 en bleef daarmee de regerend wereldkampioen allround nipt voor: 1.44,20. Thomas Krol, ook van Team Jumbo-Visma, completeerde het podium: 1.44,74. Sven Kramer en Douwe de Vries werden vierde (1.45,35) en vijfde (1.46,05). Het betekende de derde nationale titel voor Nuis op de 1500 meter. Eerder was hij de beste in 2012 en 2015.

"Ik was niet blij toen ik over de streep kwam", gaf een kritische Nuis na afloop toe. "Het was een stomme fout, maar goed, de rest kwam niet aan mijn tijd, dus dit was een mazzeltje. Natuurlijk is het mooi dat ik voor de derde keer Nederlands kampioen word op deze afstand, maar ik weet ook dat het nog zoveel harder kan. Deze rit had geen honderd meter langer moet zijn, want dan had hij me gepakt."

"Ik ben als een kamikaze van start gegaan en heb als een leeuw gevochten voor het baanrecord (1.43,36 van Denis Yuskov, red.). Tot 1100 meter ging het allemaal perfect. Ik schaatste hard en geconcentreerd. In de laatste ronde wilde ik toch nog even aanzetten, waardoor ik mezelf ging forceren en het dus nog bijna misging. Dit is een goede les voor de 1000 meter van morgen."

Roest was in tegenstelling tot Nuis erg te spreken over zijn rit. "Dit was een goede race. Ik had nog heel even de hoop dat ik Kjeld kon pakken, maar daarvoor lag de streep net te vroeg. Ik heb mijn uiterste best gedaan, maar helaas was het net niet voldoende voor de winst. Ik zet wederom een lage 1.44 op het bord in Thialf, dus dat is niet verkeerd."

 / 
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier

De Jong: 'Blij om mijn titel te prolongeren'

De Jong prolongeerde later op de dag haar titel op de drie kilometer. De 23-jarige allroundster van Team Jumbo-Visma zegevierde met een tijd van 4.00,64. Regerend olympisch kampioen Carlijn Achtereekte eindigde als derde: 4.01,77 en bemachtigde daarmee ook een ticket voor de WK afstanden van begin februari. Ireen Wüst pakte zilver: 4.01,29.

"Ik ben hier heel erg blij mee", aldus De Jong. "Het was nog wel even spannend, want Ireen kwam nog zó dichtbij. Het is fijn om te zien dat er in de ritten voor je hard gereden wordt, want dan weet je wat er mogelijk is. Ik ben tevreden met mijn race. Mijn tweede deel kan nog iets beter, maar dat is een mooi aandachtspuntje voor de komende weken. Als Nederlands kampioen wil je natuurlijk je titel verdedigen en ik ben blij dat het gelukt is."

Achtereekte was na afloop van haar race vooral opgelucht. Door buikklachten kwam de 28-jarige schaatsster van Team Jumbo-Visma het eerste deel van het seizoen nauwelijks in actie. "Ik heb van ver moeten komen. Dit was pas de eerste keer dit seizoen dat ik mezelf kon meten met deze meiden. De rit ging niet vlekkeloos, maar ik ben hier heel blij mee."

"Als olympisch kampioen krijg je een bepaalde druk. Iedere keer als ze je omroepen krijg je de stempel 'olympisch kampioen'. Dat is heel mooi en het publiek reageert er fantastisch op, maar het zorgt ook voor een spannend gevoel. Ik ben blij dat ik er vandaag goed mee om ben gegaan en dat het WK-ticket binnen is. Na een moeizaam begin van het seizoen heb ik de stijgende lijn weer te pakken. Dat geeft veel zelfvertrouwen."

 / 
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
			© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier
© Stephan Tellier

Negen tickets WK afstanden

Na de eerste twee dagen van de NK afstanden staat Team Jumbo-Visma nu op negen tickets voor de WK afstanden in Inzell. Ook mogen Roest, Sven Kramer, Douwe de Vries, De Jong en Achtereekte zich opmaken voor het EK allround, dat van 11 tot en met 13 januari plaatsvindt in het Italiaanse Collalbo. Zij eindigden in een klassement over twee afstanden (1500/3000 meter (vrouwen) en 1500/5000 meter (mannen)) bij de beste drie.

Headerfoto: Stephan Tellier

Gerelateerde updates

De eerste Giro-week van Koen en Addy

Beluister de mooiste verhalen vanuit het hart van onze ploeg in onze nieuwe #everydayriding podcast

Beluister hier

Food Friday – Pasta di Giro

In deze eerste Food Friday nemen we je mee naar Italië, het land van pasta. Het komt goed uit dat wij hier nu zitten, want onze renners hebben tijdens de Giro d’Italia volop behoefte aan koolhydraten.

Lees meer

De Giro en kopman Roglic

Beluister de mooiste verhalen vanuit het hart van onze ploeg in onze nieuwe #everydayriding podcast

Beluister hier
 /